Menü Kapat

Ne Dediler?

Banu

Banu Rezidans Müdürü

Tüm görüşmeler boyunca dinlendiğimin, ne anlattığımın hemen anlaşıldığı, doğru yerde, zamanda net sorularla, doğru yönlendiren ve düşünmemi sağlayan kaliteli bir zaman paylaşımıydı. Bir haftanın geçmesini ve tekrar görüşme günün gelmesini iple çektiğimi hatırlıyorum. Olgun, gizliliğe bağlı ve profesyonel bir koçtunuz. Her dakika değerliydi, teşekkür ederim.

Bilge

Bilge Araştırmacı

Kariyerimde büyük bir değişiklik yaptığım sıkıntılı bir dönemde Ertay ile karşılaştık. Cesaret vermesinin yanında atacağım adımlar konusunda kendimi bulmamda çok yardımı oldu. Benim açımdan Ertay’ın görüşmelerimizdeki tavrı çok önemliydi. Ukalalık yapmadan veya dolduruşa getirmeden yürüttüğü görüşmelerde benim kendimle daha olumlu bir yönden ve mantıklı bir şekilde konuşmamı sağladı.

Cihan

Cihan Direktör Yardımcısı

Patronum sayesinde koçlukla geçtiğimiz sene tanışmış oldum. Öncesinde koçluk ile ilgili çok fazla fikrim yoktu, mevcut fikrim ise açıkçası pek olumlu değildi. Bunun başlıca sebebi, çevreden çok fazla kendini koç olarak tanıtan insanın olmasıydı; ki bu koçluğu gözümde basitleştirmişti. Diğer bir sebep ise kişisel olarak koçluk, kişisel gelişim gibi pozitif psikolojiye yönelik konuların ilgimi çekmemesiydi. Ne var ki Ertay Bey’le tanışmam ve kendisinden ilk etapta sekiz seans koçluk hizmeti almam ve akabinde devam eden görüşmeler, bu fikirlerimin yumuşamasını sağladı. Seanslar boyunca iş yerinde edindiğim tutum ve sergilediğim davranışları daha bilinçli analiz etme imkanı yakalamamın yanı sıra ve fark etmediğim birçok noktayı görmem kolaylaştı. Koçluk hizmetinin sadece benim üzerimde değil, bu hizmeti alan tüm çalışma arkadaşlarımın üzerinde ve hatta ofisçe etkisini görmüş olduk. Özellikle ofis içinde kişilerarası ilişkilerin koçluk hizmeti almaya başladıktan sonra gözle görülür bir biçimde olumlu yönde değişmesi dikkat çekiciydi. Şimdi bir sosyal bilimci olarak koçluğun bilimsel anlamda itibarını yükseltmek üzere bu alandaki araştırmalarda yer alıyor ve kurumlarda böyle bir hizmetin doğru kişiler tarafından sağlanmasını son derece destekliyorum. Ertay Bey’le tanışmama vesile olan patronuma ve Ertay Bey’e benimle geçirdiği faydalı seanslar ve süregiden görüşmelerimiz için teşekkür ediyor, iletişimimizin devam etmesini diliyorum.

Emel

Emel Bağış Bölümü Uzman

Ertay Bey ile yaptığımız koçluk görüşmeleri benim açımdan çok faydalı oldu. Nasıl oluyorsa beni kendi kendime konuşturup, takıldığım konuları yine kendi sorularımla çözmek için adım atmamı sağlıyor. Bakış açımı değiştirdi desem yanlış olmaz. Kendisiyle sohbet etmek de her zaman keyifli, hem sohbet için hem de herhangi bir konuda takıldığımda; bana sorular sorması için arayacağım 🙂

İdris

İdris Founder/Ortaksofra

İTÜ’de yaptığımız mentor görüşmesi, girişim sürecim boyunca yurtdışı ve yurtiçi yaptığım en iyi en verimli mentor görüşmelerinden biriydi. Sizi tanıdığıma, sıcaklığınız, samimiyetiniz, güler yüzlülüğünüz için ve sizinle sohbet etme fırsatı bulduğum için çok memnun oldum, çok mutluyum. Sizinle sohbet edince zamanı çok kaliteli geçirtti. İyiki İTÜ Çekirdek’te mentorsunuz, çok şanslıyız. Sizinle sürekli iletişimde olmaya, görüşmeye devam edeceğim. Verdiğiniz bilgilerle süreçleri güçlendireceğim. Tekrar tekrar çok çok memnun oldum. Çok teşekkür ediyorum.

Özlem

Özlem İK Uzmanı

Hayatımdaki ilk koçluk deneyimimdi ve keşke bitmese dediğim, anlatmaktan sıkılmadığım ve kendimi bulduğum güzel bir içe dönüş yolculuğu oldu benim için. Sıcak yaklaşımı ve güler yüzü için Ertay Bey’e çok teşekkür ederim.

Serap

Serap Rezidans Müdürü

Sanırım en etkileyici olan, ben ne isterim, bana ne iyi gelir, beni ne daha iyi yapar bunu yargısızca dinleyen bir kişinin olmasıydı. Yöneticiyseniz hep kendiniz dışında olanların daha iyisini hesap edersiniz, oysa ki iyilik kendiniz de başlar. İşte benimle başlaması en güzeliydi! Görüşmeler boyunca yanımda olduğunu ve bana inandığını hissetmek hedeflerimde bana güç verdi. Teşekkürler Ertay Örmen

Zeynep

Zeynep Rezidans Müdürü

Görüşmelerden önce neleri yapıp yapamayacağım hakkında farkındalığım yoktu, güvensiz ve tedirgin olduğum için başarılı olabileceğim alanlarda hamle yapmaktan imtina ederdim, konuşmaktan bile… Ne istediğimi biliyorum istediklerimi yapabilmek için doğru adımları atan yanlıştan da korkmayan oldum. “Ağlama, yakınma yap, yapmak istersen yaparsın, kendine acımayı bırak” görüşmeler sonunda kendime söylediğim en önemli şey. Bilginiz, duruşunuz, anlayışınız, sabrınız, alanınıza hakimiyetiniz ile güven veriyorsunuz. Teşekkür ederim. İyi ki katılmışım.