Menü Kapat

Hayatım

1966’da İstanbul’da doğdum. Çocukluğum Heybeliada’da geçti. İlkokul çağına gelince İstanbul’a taşınıldı mecburen. İlkokul’dan sonra orta okul ve liseyi Galatasaray Lisesi’nde okudum. Çocukluğumdan sonraki hayatımın en güzel yıllarıydı. Böyle olunca da insan hiç bitmesinler istiyor.

Galatasaray’dan sonra üniversite yıllarım İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde geçti. Üniversitenin 3. sınıfında turizm ile tanıştım. Amatörce rehberlik yapmaya başladım. Bu arada üniversiteye giriş amacım hariciyeci olmaktı. Fakat gel gör ki bütün destek ve çabalara rağmen finans ihtisası yaptım. Dolayısıyla finans ile ilgili bir kariyer yapma kararı almış oldum. Niye kamu değil de özel sektörde çalışmaya karar vermemin temelinde geleceğimin, üstümün vereceği ve/veya hakkımda tutacağı sicile değil de hep kendi vereceğim kararlara bağlı olmasını istememdi.

Kısa süreli turizm ve rehberlik macerası sonrası finans kariyerinin ilk basamağı olarak bir aracı kurumda çalışmaya başladım. Bu da çok uzun sürmedi 1991’de körfez savaşının çıkmasıyla borsa battı bende bunu fırsat bilip askere gittim.

Askerlik dönüşü Sabancı Holding’in ilk kez başlattığı Yönetici Adayı (MT) programına girmeye hak kazandım. Grup içinde aldığımız eğitim sonrası ilk görev yeri olarak Aksigorta’da işe başladık. Böylelikle sigorta sektörüyle tanışmış oldum.

Daha sonra bankacılık sektöründe okul olarak nitelendirilen İnterbank’a MT olarak girdim. Hazine bölümünde bir süre çalıştıktan (bu seferde 1994’de ikinci finansal krizimi yaşadım) sonra bankaya bağlı şirketlerden Türkiye’nin ilk ve tek özel kredi kartı şirketi olan Anadolu Kredi Kartı’na (AKK) Finans Müdürü olarak geçtim. Hayatımda yeni bir dönem başlamıştı. Bundan sonraki yıllarda AKK ile beraber büyüdük. 30’lu yaşlarımın hemen başında üst düzey yönetici olup AKK ile beraber sektörde pek çok ilke imza attık. Bu arada Türkiye’de tek olması sebebi ile TMSF ve Çukurova, Nergis, Zorlu gruplarının içinde çalışma fırsatı bulduk.

1999’da kızım dünyaya geldi. Bana baba olma mutluluğunu ve ayrıcalığını yaşattı.

AKK sonrası kısa bir süre Turizm sektöründe ortaklarımla kendi işimizi yaptık. Bir süre sonra da kendi başıma şirketlere Yönetim Danışmanlığı yapmaya başladım.

TransTürk Holding’den (TTH) gelen teklif üzerine grup şirketlerinden birinin başına geçip onu düzlüğe çıkardıktan sonra bir süre de holdingin Mali İşler Direktörlüğünü yaptım.

Artık farklı bir şeyler yapmak istiyordum. Bir süre kendi kendime kalıp ne yapmalıyım, ne yapmak istiyorum diye düşündüm. Bu süre zarfında hayata bakışım ve ondan beklentilerimde değişiklikler oldu. Hem kendime hem çevreme farklı şekilde ulaşmak ve dokunmak istiyordum.

2016 yılında kendime yeni bir misyon belirledim ve Sola Unitas’dan profesyonel koçluk eğitimi aldım. Şimdi ise danışanlarımın kendi hayatlarının kontrolunu kendi ellerine aldıklarında onlarda gördüğüm değişimden ve ilerlemeden çok büyük mutluluk ve keyif alıyorum.

Yönetici koçluğu, İTÜ Çekirdek’te startup’lara mentorluk, Üniversitelerde konuk konuşmacılık, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı uzlastirmacilik yapmakta ve Darüşşafaka’da gönüllü koçluk projesi yürütmekteyim. 

2018 – 2021 Döneminde Galatasaray SK’de Denetim Kurulu üyesi olarak görev aldım.